Misli o barvah

Misli o barvah

19.07.2013 | Avtor: Johann Wolfgang von Goethe | Julia Doria | dr. Anton Trstenjak | Claude Monet


Barve


"Olikani ljudje so precej nenaklonjeni barvam. To se dogaja deloma zaradi slabosti vidnega organa, deloma zaradi negotovosti okusa. Žene se oblačijo zato skoraj povsem v belino in možje v črnino." (Johann Wolfgang von Goethe)

»Barva je moja celodnevna obsesija, radost in muka.«  (Claude Monet)

"Za človeka, za razliko od rastlin in živali, bi morali reči, da nima barve (rastline in živali jo imajo), pač pa da barve uporablja." (Anton Trstenjak)

"Človek si podobo sveta stalno spreminja prav po barvah. Površje Zemlje, ki ga spreminja kot zidar mest in tehničnih naprav, je podoba umetnega barvnega sveta." (Anton Trstenjak)

"Človek je oblikovalec sveta po barvah. Po barvah razkriva tudi svojo kulturnost in duhovnost. Ravno barva je spravni element med utesnjujočo nemirnostjo mestnega vrveža in svežim mirom neokrnjene narave." (Anton Trstenjak)

"Svetloba in barva sta hrana za oko, kakor jed in pijača za telo." (Anton Trstenjak)

"Posamezne razvojne stopnje kulture imajo različen barvni izraz, tako kot imajo ljudje z določenih zemljepisnih območij in posamezniki značilna nagnjenja do nekaterih barv. Naši okusi, naša zaznavanja in pristopi do uporabe oz. do »(ne)sprejemljivosti« določene barve, se razlikujejo v specifičnih življenjskih situacijah." (Julia Doria)

"Barve naše vsakdanje. Brez njih bi bilo življenje enolično, pusto – da, brezbarvno." (Julia Doria)




Ključne besede: Misli citati navedki izreki barve Anton Trstenjak Johann Wolfgang von Goethe atmosfera svetloba misli verzi odlomki iz knjig 



Otroška slikanica o drobni kresnički Siji
Spoznavanje velikih in malih tiskanih črk slovenske abecede skozi igrivo opazovanje in prepoznavanje žuželk
Grenko sladka mikropoezija
Ko razmišljamo, navzven pošiljamo vibracije fine eterične snovi
vaš e-mail naslov

Kresnik mesečnik
Knjižne novice
Spremembe in napredek so le redko darila od zgoraj. Prihajajo iz bojev od spodaj.

Noam Chomsky