Fina rolada brez peke

Fina rolada brez peke

14.08.2018 | Avtor: Založba Atelje Doria



Sestavine:

300 g mletih keksov (navadnih)
300 g mletih lešnikov ali orehov
100 g sladkorja v prahu
3 žlice čokolade ali kakava (benko) v prahu
2 skodelici skuhane kave (kakava, soka ali vode)
(žlička ruma)

Nadev:
100 g masla ali margarine
100 g sladkorja
1 rumenjak
kokosova moka za posip


Priprava:

V skledo stresemo mlete kekse, lešnike (orehe), sladkor v prahu, ter čokolado (kakav) v prahu. Sestavine premešamo in dodamo še 2 skodelici skuhane kave ali kakava, ter pol žlice ruma. Zmes pregnetemo, naredimo kepo in pustimo, da počiva 2 – 3 ure. Medtem v manjši skledi zmešamo maslo, sladkor in rumenjak in pripravimo čvrsto kremo. Po 2 – 3 urah iz hladilnika vzamemo našo kepo in jo razvaljamo štirioglato, na približno 1 cm debeline. Premažemo s kremnim nadevom. Testo zvijemo in rolado povaljamo v kokosovi moki. Postavimo v hladilnik za vsaj eno uro. Še najbolj okusna bo, če jo pustimo v hladilniku čez noč. Še hladno narežemo.



Ključne besede: fina rolada brez peke Sladice iz domače pečice recepti knjiga receptov rolada kakav sladke jedi 



To je zgodbica o hroščku govnaču, ki se ga zaradi njegove smrdeče kroglice drugi žužki izogibajo. In na koncu je tudi govnaček našel žuželčje prijatelje.
Življenje je polno nalog, ki zahtevajo samoreguliranje. Zmožnost samoreguliranja človeku omogoča prilagajanje.
Po zimi mora vedno priti pomlad, zato jo stržek (najmanjši evropski ptiček) glasno prikliče, skupaj z zvončkom. Pomladna zgodbica o znanilcih pomladi, prebujanju narave, sodelovanju in prijateljstvu.
vaš e-mail naslov

Kresnik mesečnik
Knjižne novice
Neslišna zimska tišina se je umaknila pomladnemu mrmranju prebujajočega se življenja.

Jack London