Zasebno aerovesoljsko podjetje Blue Origin napoveduje turistične polete v vesolje že leta 2019

Zasebno aerovesoljsko podjetje Blue Origin napoveduje turistične polete v vesolje že leta 2019

06.10.2017 | Avtor: Več avtorjev, povzetek: Kresnik
"Celoten polet naj bi trajal le približno 11 minut."


Zasebno aerovesoljsko podjetje Blue Origin napoveduje, da bodo že leta 2019 v vesolje poleteli prvi turisti.


Podjetje Blue Origin finančno podpira Jeff Bezos, lastnik spletnega giganta Amazon. Turiste sicer namerava že leta 2018 v vesolje poslati konkurečno podjetje SpaceX, ki je napovedalo, da bosta prva turista z njihovim plovilom poletela okrog Lune že konec leta 2018. Tudi Blue Origin so načrtovali turistični let že v prvi polovici leta 2018, s testiranji leta 2017, a je pri njih prišlo do zamud. Katero podjetje bo prvo storilo ta velik korak, bo jasno že kaj kmalu.


Blue Origin mora v letu 2018 opraviti še nekaj testnih poletov s piloti in inženirji. Turisti bodo v vesolje leteli z raketo New Shepard, ki je že petkrat uspešno, brez posadke, opravila polet v vesolje.


Raketa New Shepard bo letela le do spodnje orbite, kjer se bo kapsula s potniki ločila od rakete in se s padalom spustila nazaj na Zemljo. Celoten polet naj bi trajal le približno 11 minut. Cena pa še ni znana.


Sčasoma želijo turiste peljati tudi v dejansko orbito, za kar bodo uporabljali zmogljivejšo raketo New Glenn.

Ključne besede: vesolje poleti v vesolje aerovesoljska tehnologija Blue Origin SpaceX raziskovanje vesolje turistični poleti 



Tam daleč, v ledeno mrzlih krajih, kamor vroči sončni žarki nikoli ne posijejo, se razteza dežela sneženega moža
Vsak posameznik bi moral imeti vse, kar lahko prispeva k moči, eleganci, lepoti in izobilju življenja.
Življenje je polno nalog, ki zahtevajo samoreguliranje. Zmožnost samoreguliranja človeku omogoča prilagajanje.
Otroška igrivost in nagajivost sta skoraj brezmejni. In o tem pripoveduje ta slikanica.
vaš e-mail naslov

Kresnik mesečnik
Knjižne novice
Jaz iščem samo eno - da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Pablo Picasso