|
Vseh člankov v kategoriji Ilustracije & ilustratorji: 80
 Knjiga izvirnih pravljic o živalih: Biserni kit in druge pravljice
23.01.2017 | Avtor: Založba Atelje Doria'Biserni kit in druge pravljice' je avtorska knjiga sedmih izvirnih pravljic v katerih nastopajo živali, ki posedujejo človeške lastnosti. Poleg živali pa srečamo še kraljično, kralja, čarovnico in gnoma. Obiščite pravljični svet bisernega kita, bele goske, velikanskega medveda, radovednega zajca, prisrčnega ježka, dobrodušnega belega srnjaka in lisice ter volka. Pravljice je napisala in v tuš tehniki narisala slovenska ilustratorka Živa Viviana Doria. Knjiga je izšla pomladi leta 2015, izdala in založila jo je založba Atelje Doria.
 Beatrix Potter in njen ilustrirani zajec
31.12.2016 | Avtor: Mavrični MesečnikPisateljica in ilustratorka Beatrix Potter je že v otroštvu skicirala in slikala svoje hišne ljubljence, med katerimi je imel prav posebno vlogo zajec, ki je postal njen glavni knjižni junak. Njene presentljivo izvirne in prisrčne zajčje ilustracije še danes pričarajo spomin na njeno življenje.
 Kako narišemo zimske mestne hišice
21.10.2016 | Avtor: Živa Viviana DoriaNaučimo se narisati mestne hišice pozimi, po korakih. Ilustratorka Živa Viviana Doria vas bo v tem in v naslednjih člankih popeljala na risarsko popotovanje najrazličnejših motivov. V tem članku bomo risali mestne hišice pozimi, ki jih najdete v priročniku Učimo se risati zimske motive (Atelje Doria 2014).
Grenko sladka mikropoezija | Poučna naravoslovna slikanica mladim bralcem na preprost in razumljiv način predstavi planet Zemljo in njeno umeščenost v naš sončni sistem. | Čudoviti svet preprostih sladkih dobrot, tistih, ki so priljubljene danes in tistih, iz časov naših babic, na katere ste že malo pozabili ... | Slikanica o pomladnem prebujanju narave,
o prvih cvetlicah
in o vrnitvi ptic selivk. |
|
Ne bojim se neviht, kajti med nevihtami se učim krmariti svojo ladjo. Louisa May Alcott
|